Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Temat tygodnia

 2017-12-18
Wcale nie jest kolorowo, czyli w kolejce do świąt

Boże Narodzenie. Cicha noc. Pierwsza gwiazdka. Zanim to wszystko dojdzie do skutku przeżywamy... gehennę. Okazuje się, że przedświąteczne zakupy, kolejki, poszukiwanie najbardziej okazyjnych cen oznaczają dla Polaków przede wszystkim stres. Z badania, które Kantar Millward Brown zrealizował na zlecenie PayPal, wynika, że aż 8 na 10 Europejczyków przytłacza już sama myśl o przygotowaniach do świąt. Do grona najbardziej zirytowanych zaliczają się m.in. Polacy. Czy istnieje skuteczne antidotum na świąteczną gorączkę?

Przed nami rezultaty badania „Świąteczne Problemy Zakupowe”. Jego autorzy przepytali rzeszę liczącą sobie przeszło 10 tys. respondentów z 10 europejskich krajów, uzyskując w ten sposób charakterystykę postaw i emocji, które towarzyszą mieszkańcom Europy w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia.

Święta? Tak! Gorzej z przedświątecznymi zakupami

O ile Boże Narodzenie przeważnie kojarzy nam się z radosnym i przyjemnym okresem, o tyle już przygotowania do świąt powodują, że wielu z nas zwyczajnie cierpnie skóra. Szczególnie stresogenne okazują się zakupy świąteczne, które - jak wynika ze zleconej przez PayPal ankiety, okazują się psychicznym dyskomfortem dla co trzeciego Polaka (34%) – to najwyższy odsetek wśród narodów Europy. Większość z nas obawia się też, że nie będzie w stanie znaleźć prezentu, którego poszukują (68%). 

 
 

Do powszechnych obaw można zaliczyć także strach przed kupnem prezentu, który okaże się nietrafiony (56%) czy utratą kontroli nad budżetem (46%), oraz odkładanie polowania na prezenty na ostatnią chwilę (46%). Wśród czynników, które sprawiają, że świąteczna aura traci swój szczególny blask, znalazły się również korki oraz zatłoczone ulice – 61% respondentów przyznało, że takie zjawiska są przytłaczające. W krajach, które sąsiadują z Polską, poziom negatywnych odczuć związanych ze świątecznymi zakupami był niższy – 1/4 Czechów i zaledwie 1/5 Węgrów odczuwa związany z nimi stres.

Lekarstwo na świąteczną gorączkę znajduje się w sieci

Przedświąteczne sprawunki to niekończąca się lista obowiązków. Planowanie, gotowanie, zapraszanie, odwiedzanie rodziny, robienie zakupów… Za dużo na głowie? Istnieje możliwość wykreślenia wyprawy do sklepów z listy. 6 na 10 Europejczyków deklaruje, że polowanie na bożonarodzeniowe prezenty w Internecie zmniejsza stres związany z zakupem prezentów. 7 na 10 Europejczyków sądzi, że w ten sposób znajdują lepsze okazje cenowe. Podobnie w Polsce: 67% polskich respondentów uważa, że robienie zakupów online może zmienić polowanie na prezenty w znacznie przyjemniejsze doświadczenie. Badani zauważyli wiele zalet kupowania w sieci: uniknięcie tłoku w sklepie (83%), oszczędność czasu (81%) i możliwość kupienia prezentów zza granicy w najlepszej możliwej cenie (78%).

     

Więcej tematów tygodnia   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis