Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Temat tygodnia

 2017-08-07
Biurko lustrem twojego charakteru
Lubisz porządek? A może wolisz twórczy nieład? To, jak wygląda twoje biurko, świadczy o twojej osobowości. Wystarczy więc rzut oka, aby cię poznać.
Biurko – nieodłączny element wystroju każdego biura. Prawie niezbędne do tego, żeby wykonywać pracę. I prawie niezbędne, aby określić osobowość. Jednym z badaczy, który zainteresował się tematyką zależności pomiędzy wyglądem miejsca pracy a temperamentem jego właściciela jest psycholog pracy i organizacji Cary Cooper. Na podstawie badań wyróżnił pięć typów osobowości.
Maniak biurowy
Wszystko musi być czyste, poukładane w idealnym porządku, według wielkości i kolorystyki. Taki typ człowieka jest punktualny i obowiązkowy. Ma szczegółowo zaplanowany każdy element dnia. Postrzegany jest przez innych jako pomocna, przyjacielska i godna zaufania osoba, jednak w rzeczywistości jest skryty i unika towarzystwa.
 
Konsekwentny założyciel rodziny
Na jego biurku rzucają się w oczy liczne fotografie rodzinne i maskotki od dzieci. Na koniec każdego dnia pracy sprząta swoje biurko sugerując tym jednocześnie, że od tego momentu ma czas jedynie dla swojej rodziny. Jest to człowiek asertywny oraz konsekwentny w dążeniu do postawionych w życiu celów.
 
Gadżeciaż biurowy
Na biurku stoją: najnowszy komputer, telefon, terminarz, teczki na dokumenty w najmodniejszym w tym sezonie kolorze. Ważne, by przed każdą osobą zrobić wrażenie, nie ważne czy prawdziwe czy fałszywe. To urodzony reprezentant biznesowy. Ludzie o tym typie osobowości cechują się sarkastycznym i cynicznym podejściem do życia.
 
Animator biurowy
Pełne kolorów i pozytywne – takie jest miejsce pracy „animatora biurowego”. I tacy są również właściciele tych biurek. Radośni, obowiązkowi, towarzyscy i bezkonfliktowi.
 
Chaotyczna trąba powietrzna
Milion dokumentów na biurku, ale w tym jest system. „Chaotyczna trąba powietrzna” to człowiek pracowity, poukładany i systematyczny. Bierze na siebie wiele zadań jednocześnie i zawsze wykonuje je na czas. Jego wadą jest zbyt stresowe podejście do pracy, brak asertywności, a co za tym idzie praca w ciągłym napięciu i po godzinach.
 
Smak między papierami
Nasze biura są siedliskiem bakterii gorszym niż… deska klozetowa. Biura kobiet są nawet trzy razy bardziej brudne niż biurka mężczyzn, a sama klawiatura wystarczyłaby, by zasiedlić bakteriami nie jedno mieszkanie. Tymczasem pracownicy nadal najchętniej i najczęściej jedzą swoje posiłki w czasie pracy przy klawiaturze.
Amerykańska organizacja Home Food Safety przeprowadziła badanie wśród pracowników biurowych pytając ich o to, gdzie jadają swoje posiłki. 83% osób najczęściej lunch czy drugie śniadanie konsumuje przy biurku – w miejscu, które ze względu na ilość bakterii nie powinno mieć jakiegokolwiek kontaktu z żywnością. Dlaczego jadamy przy biurku? Ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy – lunch przyniesiony z domu jest tańszy niż kupowany na mieście, a jedząc przy biurku a nie w kuchni biurowej można nadal pracować.
 


    

Więcej tematów tygodnia   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis