Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
+ Nasz temat
+ Poradnik
+ Niezbędnik
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Sekretariat

 2018-01-08
Wygląd zewnętrzny a praca

Tak jest i tak było, sprawa wyglądu ma kluczowe znaczenie przy ubieganiu się o pracę. Im bardziej natura obdarzyła nas urodą, tym większa szansa na uzyskanie dobrej pracy. A co z osobami mniej urodziwymi?

Nie ma co się oszukiwać, bez względu na to, co się nam wmawiało od dziecka, że to wiedza ma największe znaczenie przy ubieganiu się o pracę, to prawda jest znacznie bardziej przyziemna. Uroda liczy się równie mocno, a czasami i bardziej od wiedzy. Nie ma chyba stacji telewizyjnej, która zatrudnia wątpliwej urody prezenterkę pogody, ale i nie znajdziemy kelnera w dobrej restauracji, który odstrasza swoim wyglądem, bądź co gorsza zapachem. Nie da się ukryć, że to, jak wyglądamy ma ogromne znaczenie przy ubieganiu się o dobrą pracę. Liczy się również odpowiedni wzrost, waga, a także kondycja naszej skóry.

Co zatem, jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu, który w sposób oczywisty przeszkadza nam w zdobyciu wymarzonej pracy?

Odpowiedź jest prosta – medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Dlaczego medycyna estetyczna? Przede wszystkim ze względu na to, że nie zawsze jest potrzebna ingerencja chirurga, czasami wystarczą drobne zabiegi z użyciem wypełniaczy, laserów czy odpowiednich pilingów, aby uzyskać znakomity wygląd. Innym razem warto rozprawić się z problem raz i na zawsze, np. w przypadku odstających uszu czy zbyt wydatnego nosa. Decyzja należy do nas, w oparciu o wiedzę medyczną lekarza specjalisty.

Moda na drobne poprawki trwa w najlepsze, choć nie zawsze są one uzasadnione. Wystarczy popatrzeć na wygląd obecnych celebrytek, które usilnie „pompują” sobie usta, zapominając o tym, że ich naturalne były piękne i nie wymagały korekty. W tym przypadku moda jest silniejsza od zdrowego rozsądku. Dopiero sytuacja, gdy nasz wygląd wpływa na samopoczucie, zdrowie,  a także na to, jak jesteśmy odbierani przez innych powinna skłaniać nas do rozważenia wszelakich zabiegów. Z pomocy lekarzy medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej bez obaw powinny korzystać zatem osoby borykające się na przykład z nadmierną potliwością, otyłością czy szpecącymi bliznami. Takim osobą pomoc specjalistów stanowczo ułatwi życie.

Promienna twarz, zadbana cera, piękny, biały uśmiech i sylwetka, która przyciąga wzrok innych to marzenie, do którego dąży wielu z nas. Marzenie, które można spełnić.    

Więcej naszych tematów   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis