Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Z branży

 2017-09-18
13 milionów Euro może kosztować średnią firmę brak dostępu i inwestycji w nowoczesne technologie

Według raportu przygotowanego na zlecenie Ricoh 13 milionów Euro  to przeciętna kwota, której może zabraknąć w przychodach średniej europejskiej firmy jeśli ta nie zadba o wdrożenie nowoczesnej infrastruktury technologicznej. 


W badaniu wzięli udział przedstawiciele kadry zarządzającej z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Francji oraz Hiszpanii. 90% spośród nich brak dostępu do nowych technologii utożsamia z niższymi przychodami. Badani szacują, że przekłada się to na obniżenie tego wskaźnika o 15%.  Przy czym najsilniejszy wpływ widzą Włosi i Niemcy (18%) a najmniejszy Francja (11%).

 Włochy   18% 
 Wielka Brytania   15% 
 Niemcy   18% 
 Francja   11% 
 Hiszpania   13% 


Wśród najważniejszych przyczyn niedostatecznego dostępu do nowoczesnych technologii w miejscu pracy najczęściej wymieniano błędy przy wdrożeniach i szkoleniach pracowników (42%). Kolejne to niedopasowanie oferty i usług dostawców rozwiązań IT do rzeczywistych potrzeb firm (33%) oraz brak interesujących rozwiązań z punktu widzenia osób odpowiedzialnych za zarządzanie IT w danej organizacji (32%). 

Javier Diez-Aguirre, Vice President, Corporate Marketing w Ricoh Europe powiedział: “Nasze badanie pokazuje, że pomimo bogatej oferty rozwiązań dostępnych na rynku, średnie firmy mają trudność aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.  Przekłada się to na mniejszą liczbę wdrożeń i gorsze spożytkowanie możliwości płynących z zastosowania nowych technologii w codziennej pracy. Szczególnie, że zarządzający doceniają potencjał, który drzemie w wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi. 59% wskazuje, że te wpływają na lepszą współpracę między pracownikami a 53% uznaje, że przyczyniają się do obniżenia kosztów.”     

Więcej wiadomości z branży   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis