Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Produkt tygodnia

 2006-08-14
Plasmacluster i stała się czystość
Plasmacluster to innowacyjne urządzenie stworzone przez inżynierów firmy SHARP, służące do poprawy otaczającego nas powietrza. Łącząc dwie metody oczyszczania powietrza, tj. tradycyjną z zastosowaniem wentylatora i zestawu filtrów oraz metodę oddziaływania cząsteczkowego, wreszcie możemy pozbyć się z otoczenia groźnych dla zdrowia zarodników pleśni, kurzu, pyłków.
 
Urządzenia oparte na tej technologii zdobyły już liczne nagrody i uznanie na rynkach wielu krajów oraz świadectwa niezależnych instytucji publicznych. Plasmacluster został również nagrodzony znakiem jakości British Allergy Fundation Seal and Approval.
 
Jony generowane przez Plasmacluster szybko otaczają a następnie unieszkodliwiają zarodniki pleśni. Redukują także generowany przez pleśń zapach. Plasmacluster jest również skuteczny w zwalczaniu dymu papierosowego.
 
Jako dopełnienie procesu oczyszczania powietrza, Plasmacluster posiada funkcję kontroli równowagi jonowej w pomieszczeniu, przyczyniając się do wzrostu liczby jonów ujemnych do poziomu naturalnego.
 
   Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w automatyczne czujniki kurzu i dymu, które na bieżąco monitorują stan powietrza włączając automatycznie urządzenie, gdy tylko jest wymagane.
 
Dzięki zachowaniu szczególnej staranności w okresie projektowania urządzenia i przeprowadzeniu wielu testów udało się stworzyć układ umożliwiający redukcję nawet tak małych cząstek (do 0,15mikrometra na filtrze HEPA) jak bakterie (m.in. E.Coli). Zastosowanie filtra z węgla aktywnego umożliwiło neutralizowane zapachów, np. specjalny tryb pracy urządzenia umożliwia zneutralizowanie w krótkim czasie dymu tytoniowego, a jonizator powietrza dezaktywuje "wyłapane" przez filtry substancje. Oczyszczone już powietrze możemy odświeżyć przez zastosowanie specjalnego trybu "odświeżania".
 
Wszystkie wspomniane funkcje można wysterować przy pomocy pilota, a prosty montaż i ładnie zaprojektowana obudowa powoduje, że urządzenie może być ozdobą każdego pomieszczenia. Oczyszczone i zbilansowane jonowo powietrze sprawia, że dolegliwości alergiczne staja się mniej dokuczliwe, a codzienna praca i odpoczynek bardziej przyjemne.
 
 
Plasmacluster dezaktywuje:
 
 > zarodniki pleśni w 99% - test wykonany przez Ishikawa Health Service Association,
 > wirusy grypy w 99% - testy Kitasato Research Center of Environmntal Sciences,
 > bakterie powodujące zakażenia szpitalne (MRSA) w 99% - testy Kitasato Research Center of Environmntal Sciences,
 > wirusy przenoszone drogą kropelkową w 99,5% - Kitasato Research Center of Environmntal Sciences in Japan,
 > działanie alergenów w 91% - test ELISA wykonany na Uniwersytecie Hiroshima.
 
Firma oferuje także klimatyzatory wyposażone w Plasmacluster, co może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób wykazujących reakcje alergiczne na powietrze uzyskiwane z typowych klimatyzatorów.


RP    

Więcej produktów tygodnia   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis